НАШИТЕ УСЛУГИ

КРЕАТИВЕН ИНТЕРИЕРЕН ДИЗАЈН

Орналит
Орналит

Кликнете на сликата и дознајте повеќе за најдобриот материјал за вашиот дом.

Мебел
Мебел

Кликнете на сликата и внесете му квалитет на вашиот дом.

Каталог
Каталог

Кликнете на сликата и разгледајте ги готовите производи на орнамакс.

НАШЕ ПОРТФОЛИО

НАШИТЕ РЕШЕНИЈА ЗА ВНАТРЕШЕН ДИЗАЈН

СВЕДОШТВА

ШТО КАЖУВААТ НАШИТЕ КЛИЕНТИ

„Вие сте легендарни! Вие сте одлични и имате неверојатна поддршка и услуга. Не можев да најдам ништо подобро. Ви благодарам!“

Мартин Петров
Мартин Петров Клиент

Многу сум задоволен и го препорачувам Орнамакс на сите оние кои сакаат врвен квалитет. Сигурна гаранција и издржливост на сите производи

Митко Јакимовски
Митко Јакимовски Клиент

Можам само да кажам, квалитетно изработени производи, и врвна услужливост и професионалност на тимот на Орнамакс.

Влатко Николовски
Влатко Николовски Клиент

ПРОЧИТАЈТЕ НЕШТО ПОВЕЌЕ

НАШИТЕ ТРЕНДОВИ И ЗАНИМЛИВОСТИ

Орнaлит: чекор кон еколошки иновации

Во денешната ера на еколошка свест, потрагата по еколошки алтернативи во различни индустрии стана покритична од кога било досега. Во областа на одржливите материјали, Орналит се појави како фаворит, редефинирајќи го начинот на кој размислуваме за иновациите и одговорноста за животната средина. Овој извонреден материјал нуди мноштво еколошки предности, што го прави водич на играта во потрагата по позелена планета.

Прочитај повеќе

Еволуцијата на композитните материјали: од традиционални до високотехнолошки материјали

Во областа на дизајнот на ентериер и архитектурата, композитните материјали играат клучна улога во обликувањето на естетиката и функционалноста на просторите. Од кујнски површини до мијалници за бањи, еволуцијата на композитните материјали не беше ништо помалку од револуционерна. Она што некогаш започна со традиционални материјали, сега се трансформира во динамичен пејзаж на високотехнолошки, иновативни опции. Ова патување од конвенционалното до најсовремената ги одразува не само напредокот во технологијата, туку и променливите потреби и преференции на модерното живеење. Ајде да ја истражиме фасцинантната еволуција на цврстите површини, следејќи го патот од традиционалните материјали до високотехнолошките чуда на денешницата.

Прочитај повеќе

Мал простор, голем стил: Совети за уредување на мали апартмани

Живеењето во мал стан не значи жртвување на стилот и функционалноста. Всушност, со правилен дизајнерски пристап, дури и најмалите простори може да се трансформираат во шик, удобно засолниште. Прифаќањето на неколку клучни принципи и трикови за украсување може да направи вашиот мал стан да се чувствува простран, организиран и стилски. Во оваа статија, ќе истражиме неколку стручни совети за уредување на мали станови, докажувајќи дека големината не е ограничување кога станува збор за создавање стилски и функционален простор за живеење.

Прочитај повеќе

Уметноста на мебелот по мерка: кроење парчиња за да одговараат на секој простор

Вовед

Мебелот отсекогаш бил повеќе од само функционални парчиња; тоа е израз на нашиот стил, личност и начинот на кој живееме. Во свет каде што се слави индивидуалноста, побарувачката за мебел по нарачка е во пораст. Уметноста на изработка на мебел по нарачка оди подалеку од обичната функционалност; се работи за создавање на парчиња кои беспрекорно ги комбинираат формата и функцијата, приспособени да одговараат совршено на секој простор. Ајде да навлеземе во светот на прилагодениот мебел и да истражиме како занаетчиите ја совладуваат уметноста на создавање персонализирани парчиња кои ја подобруваат естетиката и функционалноста на секој простор.

Прочитај повеќе